Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Program

Velkommen til tre dager med god stemning, unike smaksopplevelser og matkunnskap.

Torsdag

Klokkeslett
Sted
Arrangement

08.00 - 09.00

Biblioteket i Brumunddal

Frokost med Charlottes husmorskole

08.30 - 10.00

Brugata 8

Spis opp maten din – med Andreas Viestad, Thomas Horne og Øystein Ruud

09.30 - 10.30

Bakeriet i Brumunddal

Mølle, brenneri og bryggeri – Thor Gotaas om Brumunddals mathistorie

11.00-11.30

Brumunddal torg

Offisiell åpning av Matlyst 2019

11.30 - 12.30

Bakeriet i Brumunddal

Surdeigsbakst og gjærbakst

11.30 - 12.30

Baker Kristiansen

Bakerilunsj med Hanna og Mons – med Tanja Irene Leine og Tor Karseth

11.30 - 13.00

Arrangørene

Torsdagslunsj

12.30 - 14.00

Brumunddal Bibliotek

Mat på Vippa og grønnsaker fra Bæta´n

14.00 - 15.00

Bakeriet i Brumunddal

Kaffesmaking

16.00 - 19.00

Start på Brumunddal torg

Food Tour Brumunddal

16.30 - 18.30

Brumunddal Bibliotek

Film: «Bon Appétit Mr. President»

17.00-17.45

Turistkontoret

En reise i Innlandet – i dikt og musikk

17.00 - 18.00

Peppes Pizza

Barnas Peppes

17.00 - 19.30

Geitmyra Ringsaker matkultursenter for barn

Kunsten å ikke kaste mat

17.45 - 18.15

Lavvoen på torget

Minikonsert med Maren Aarskog

18.00 - 19.00

Peppes Pizza

Barnas Peppes

18.00 - 19.00

Frøken Pimpernell

Øl & Vinyl med Trond Svendsen

18.00 - 19.15

Bakeriet i Brumunddal

«Bæssfarkvæll» med Geirr Lystrup

19.00 - 21.00

Brumunddal Bibliotek

Tre sterke

19:00 - 22.00

Wood hotell

Elgaften

19.15 - 19.45

Lavvoen på torget

Minikonsert med Maren Aarskog

20.00 - 22.00

Bakeriet i Brumunddal

Popquiz med Finn Bjelke

20.00 - 22.00

Hjørnet Gastrobar

Ølbryggerkurs

Fredag

Klokkeslett
Sted
Arrangement

08.00-09.00

Baker Kristiansen

«Mat og Lyst-rup»

08.30-10.00

Brugata 8

Næringsfrokost «Meny 2050»

10.30–12.30

Geitmyra Ringsaker matkultursenter for barn

Tidlig matglede - spedbarnskurs

11:30 - 12:30

Bakeriet i Brumunddal

Mitt Provence - med Elisabeth Nord

11:30 -13:30

Biblioteket i Brumunddal

Prøysenkaffe, kaker og Frida Ånnevik

12.00–15.00

Matfatet

Afternoon Tea

14:00-17:00

Peppes Pizza

Ungdommens pizzabuffet

15.00–17.00

Geitmyra Ringsaker matkultursenter for barn

Geitmyras pizzakurs for barn

16.00-19.00

Start på Brumunddal torg

Foodtour Brumunddal

16:30-18:30

Biblioteket Brumunddal

Film: «Sideways»

17.00-17.45

Turistkontoret

En reise i Innlandet – i dikt og musikk

17.00–19.00

Smak Brumunddal

Vin fra Veneto med Ingvild Tennfjord - UTSOLGT!

17.00–19.30

Geitmyra Ringsaker matkultursenter for barn

Pølsekurs

18.00-18.45

Bakeriet i Brumunddal

Edel årgang – med Sigbjørn Johnsen og Viggo Sandvik

18.30-19.00

Lavvoen

Irsk folkemusikk med Anders Lillebo kl. 18.30

19.00

Hjørnet Gastrobar, vinkjelleren

Mat og vin i kunsten – en aften med Morten Krogvold

19.00-22.00

Wood hotell

Kulinarisk aften på Wood

19.00–22.00

Teatersalen

RingsakerOperaen: Barberen i Sevilla

19.00 – 22.00

Matfatet

Stuttrest helaften UTSOLGT!

19.00–24.00

City Meet & Eat

Tapas, vin og spanske rytmer - kun få billetter igjen!

20.00–21.00

Frøken Pimpernell

Vin & Vinyl med Ingvild Tennfjord

20.00–22.00

Hjørnet Gastrobar

Shaken & Stirred – cocktails og mat i kombinasjon

20.00–22.00

Bakeriet i Brumunddal

Popquiz med Finn Bjelke

19.30-20.00

Lavvoen

Irsk folkemusikk med Anders Lillebo kl. 19.30

21.00 - 23.00

Lavvoen

Anders Lillebo med venner

22.00

Bakgården Pub

Matlyst-nachspiel med Ole Kristian Søgård

23.00-01.00

Hjørnet Gastrobar Kjeller'n

Konsert med Darkwood Boys

Lørdag

Klokkeslett
Sted
Arrangement

10.00–11.00

Matfatet

Champagnefrokost med Ingvild Tennfjord UTSOLGT!

11:00-11.45

Turistkontoret

Sanking med Jørgen Ravneberg – Bærekraft og ren mat i praksis

11.00-12.00

Matfatet

Sjokoladeinspirasjon

11.00–13.00

Brumunddal Bibliotek

Barnas Prøysen

11.00–14.00

Geitmyra Ringsaker matkultursenter for barn

Åpen gård - barnas store Matlystfest!

11.00–14.00

Bakeriet i Brumunddal

Kakepynteverksted

11.00–14.00

Bakeriet i Brumunddal

Jubileumskake

12.00-13.00

Baker Kristiansen

Franske fristelser

12.00–13.00

Peppes Pizza

Barnas Peppes

13.00-14.00

Ark Mølla Storsenter

Boksignering med Karen Elene Thorsen, alias «Fattig student», Andreas Viestad og Jørgen Ravneberg

13.00–15.00

Brumunddal Bibliotek

Film: «Rottatouille»

14.00–15.00

Smak

Bobler og perler med Nordic Blue

14.00 - 15.00

Lavvoen

Bli med og utvikle Ringsaker-pizzaen

14.00–16.00

Matfatet

Dansk i Dala

15.00-15.45

Ringsaker bibliotek

Foredrag ved «Fattig student», alias Karen Elene Thorsen

15.00–17.00

Bakeriet i Brumunddal

Quiz med Drillo og Scheie

17.00 – 19.00

Smak Brumunddal

Naturlig vin med Andreas Nærlie

17.00–20.00

Teatersalen

RingsakerOperaen: Barberen i Sevilla

17.30–19.30

Bakeriet i Brumunddal

Quiz med Drillo og Scheie

18.00–19.00

Frøken Pimpernell

Bobler & vinyl med Ingeborg Heldal

18-30-21.00

Lavvoen på torget

Minikonsert med The Sixpence Brothers

19.00–22.00

Smak

Vin & Vilt UTSOLGT!

19.00–24.00

City Meet & Eat

Tapas, vin og spanske rytmer

19.30-20.00

Lavvoen på torget

Minikonsert med The Sixpence Brothers

20.00-22.00

Brumunddal Barberstue

On the rocks! Whiskeysmaking og blues på Brumunddal Barberstue

20.30-21.00

Lavvoen på torget

Minikonsert med The Sixpence Brothers

21.30-23.30

Hjørnet Gastrobar

Grand finale med Gaute Ormåsen

22.00-24.00

Bakgården Pub

Matlyst-nachspiel med Roar Bekkevold